A "Varrjuk össze a világot" Jógyakorlat talaján kolléganőnk megírta a tehetségpályázatot, amely pályázat elnyerése lehetőséget adott arra, hogy a szakkör működtetéséhez különböző eszközöket szerezzünk be (textilek, szalagok, sablonok, varróeszközök), valamint lehetőség nyílt arra, hogy a szakkör tagjai kiránduláson vehessenek részt Debrecenben a neves Halász Edit textilművész műteremotthonában.
"A roma fiatalok és barátaik" Jógyakorlatunk folytatása és magasabb szintre emelése következett be akkor, amikor kolléganőnk személyes kapcsolatai révén a foglalkozások egy részének megtartására nem tanár szakembert hívtunk meg, hanem Gulyás Klára antropológust, aki roma mentorként is dolgozik. A foglalkozáskon így a lányok új lehetőségeket kaptak arra, hogy egy roma értelmiségi nő segítségével autentikus módon beszélgethessenek nemcsak a romák történelméről, hanem jelenlegi helyzetükről és mindenekelőtt a roma nők kisebbségi társadalmi felelősségeiről és lehetőségeiről.
Ebben a tanévben pedig a Krétakör Alapítvány és a Budapesti Goethe Intézet szervezte meg a kollégiumunkban azt a programot, melynek tematikájával kiegészíteni, bővíteni tudtuk a foglalkozások témáit. A "Szabad Iskola Miskolcon" nem csak az általános cigány problémákkal foglalkozott, hanem a helyi miskolci gondokkal, azok okai megfigyelésével, feltárásával, az interjúzások során hang- és videofelvételek segítségével kerestek megoldási lehetőségeket a problémákra.